1. Strona główna
 2. Inspiracje
 3. Lifestyle
 4. Pierniczki ludziki - dekorowanie

Pierniczki ludziki - dekorowanie

Zaktualizowano:

Jak udekorować pierniczki ludziki? Mam dla Was kilka inspiracji z wykorzystaniem pisaków i ozdób cukrowych. Tak udekorowane pierniczki idealnie nadają się na choinkę.


Sposób przygotowania:

 • Krok 1

  Do miski wsyp zawartość opakowania pierniczków, dodaj masło i jajko. Zagnieć całość na gładkie ciasto, uformuj z niego kulę. Owiń ją folią spożywczą i włóż na 15 minut do zamrażarki.

 • Krok 2

  Schłodzone ciasto rozwałkuj na grubość około 3 mm. Następnie przykładaj foremkę do ciasteczek i wycinaj pierniczki w wybranym kształcie.

 • Krok 3

  Pierniczki ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w temperaturze 175°C przez 10 minut. Po upieczeniu wystudź je na kratce.

 • Krok 4

  Do rondelka wlej wrzątek. Na garnek postaw miskę o podobnej wielkości, co rondel i włóż 20 g połamanej gorzkiej czekolady. Poczekaj, aż czekolada się rozpuści, co jakiś czas mieszając. Rozpuszczoną czekoladę przełóż do worka cukierniczego.

 • Krok 5

  Gdy pierniczki wystudzą się na kratce, przystąp do dekorowania za pomocą dekoracji cukrowych, kremu dekoracyjnego, pisaków cukrowych i rozpuszczonej w kąpieli wodnej gorzkiej czekolady.


Wskazówka!

Jeśli chcesz pierniczki zawiesić na choinkę, pamiętaj o zrobieniu dziurki do przewieszenia - możesz użyć do tego nakrętki od pisaka cukrowego.

Zobacz tę inspirację na WS.pl


Link do inspiracji: https://wszystkiegoslodkiego.pl/lifestyle/pierniczki-ludziki-dekorowanie

Komentarze


Start
Przepisy i okazje
Przepisy
Okazje
Inspiracje
Więcej