1. Strona główna
  2. Inpiracje
  3. Lifestyle
  4. Czekolada na dzień dobry!

Czekolada na dzień dobry!

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że najlepszą porą na spożycie czekolady jest poranek. Czekolada przyspiesza nasz metabolizm, pobudza i daje dobry zastrzyk energii na cały dzień.


Czekolada z rana

My Europejczycy cienimy czekoladę o każdej porze dnia i nocy. Co ciekawe, poza Europą, jedzenie czekolady z samego rana nie jest powszechnym zwyczajem. Pierwszym dopuszczalnym, czekoladowym posiłkiem jest Pain au chocolat, czyli francuski rogal czekoladowy dedykowany na drugie śniadanie. Niezależnie od rejonu świata po „pasek czekolady” statystycznie sięgamy koło godziny 15:00. Jednak wszelkie medyczne badania dowodzą, że najlepiej jest sięgnąć po kostkę czekolady z samego rana, kiedy to nasz metabolizm jest na najwyższych obrotach i ma więcej czasu na jej spalenie. 

Sprawdź nasze propozycje na słodkie śniadania! 🥞🥐


Czekolada zamiast kubka mocnej kawy?

Czy w takim razie nie lepiej, a na pewno smaczniej sięgnąć po czekoladę z samego rana zamiast kubka mocnej kawy? Brzmi pysznie, jednak czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie? W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet w Syracuse naukowcy odkryli, że spożycie czekolady miało pozytywny wpływ na testy uczniów i ich wyniki. Zdolności poznawcze studentów i prędkość przyswajanie wiedzy były znacznie wyższa dla osób, które spożywają czekoladę co najmniej raz w tygodniu w porównaniu z osobami, które rzadko lub nigdy jej nie spożywają. Prawda jest taka, że nauka od lat dowodzi dobroczynnego wpływu czekolady dla naszego mózgu. W badaniu przeprowadzonym przez Harvard Medical School i szpital Brigham and Women's, naukowcy odkryli, że u osób w wieku od 67 do 77 lat z zaburzeniami przepływu krwi do mózgu- picie gorącego kakao dwa razy dziennie przez 30 dni doprowadziło do 30% wzrostu pamięci i zdolności myślenia, ora 8,3 procentowy wzrost przepływu krwi do mózgu. Ponadto naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie udowodnili, że poranek to najlepszy czas na spożywanie słodyczy, dzięki czemu metabolizm staje się bardziej aktywny, a organizm szybciej spala kalorie w ciągu dnia.

Widzimy więc same pozytywne wpływy czekolady na funkcjonowanie naszego organizmu.

 

Zobacz również:

Czekolada - słodkie złoto 🍫

Czekolada na dobranoc 🍫


Start Sklep
Przepisy i okazje
Przepisy
Ciasta
Torty i bezy
Drobne wypieki
Ciasta alternatywne
Inne
Desery
Okazje
Party
Szczególny dzień
Cztery pory roku
Owocowe szaleństwo
Inspiracje
Więcej